חתונה אינה יעד!

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

כשמציבים את החתונה כיעד, לאחר שהיא מסתיימת לרוב הרוח אט אט יוצאת מהמִּפרשֹים. חתונה היא אבן דרך במסע הארוך של אהבה אמיתית וזוגיות מאושרת.


בכל שנה מזכיר לנו התאריך טו באב את הנושא החשוב (והכאוב) של רווקות מאוחרת, ובכלל את הצורך של כולנו להתעורר ולהפוך לשדכנים ולייצר כמה שיותר חתונות.

אנו מתהדרים במספר השידוכים שעשינו ומתגאים בכל פעם מחדש במספר הזוגות שהתחתנו דרכנו. בשנים האחרונות אף נולד לו מקצוע חדש של אימון לרווקות וחתונה שהקים תעשייה גדולה סביב נושא זה.

על כל אלה נוסיף את המשאבים הגדולים – נפשיים וכלכליים, המושקעים בערב הכלולות, שאורכו נע בין ארבע לחמש שעות בממוצע.

והכל במטרה להגיע ליעד הנכסף ששמו 'חתונה'.

דא עקא, כשמתעוררים למחרת ערב מדהים זה, כל העומס והלחץ הנפשיים שליוו אותנו בתקופת השידוכים, בתהליך האימון שעברנו, בהשקעה בערב הכלולות והאנדרנלין הרב שמילא את כל גופנו מההתרגשות העצומה, אט אט מתפוגגים, ומנקודת שיא זו מתחילה לרוב השחיקה של חיי השגרה, שהרי אין מה שיניע אותנו כי כבר כבשנו את הפסגה.

ומה עם ליצור פסגה חדשה אותה נכבוש? האמת היא שאין ממש כזו שנראית לעין בטווח הקרוב, ובכלל אחרי כל ההשקעה סביב החתונה, אין כבר 'כח' להתחיל שוב הכל מהתחלה, בטח לא לפני כמה חודשים של מנוחה…

וככל שהזמן עובר ואנחנו מתרחקים מהיעד שנקרא 'חתונה', חיי הזוגיות שלנו נשחקים והולכים, והצבע האפרורי מחליף את הצבע הוורוד מתקופת האירוסין ומהאורות הזוהרים של ליל הכלולות.

אז מה הפיתרון? לנסות להתבונן מנקודת מבט אחרת, בה החתונה אינה יעד אלא אבן דרך אחת במסע הארוך שנקרא 'זוגיות מאושרת' או אם תרצו אבן פינה בהקמת בנין האהבה, שככל שהזמן עובר, נבנית בו קומה נוספת של אהבה אמיתית שהולכת ומתעצמת עם הזמן.

כל בנין, ובפרט אם אנחנו מתכננים בנין רב קומות המתנשא לגובה רם, דורש יסודות יצוקים ואיתנים שיחזיקו אותו יציב לאורך שנים רבות, ושתהיה לו יכולת עמידות ושרידות מִטלטלות ורעידות אדמה למיניהן.

באופן זה עלינו לנהוג כאשר אנחנו צועדים את צעדינו הראשונים בתכנון הפרוייקט החשוב הזה שנקרא זוגיות מאושרת ובנין עדי עד של אהבה אמיתית.

עלינו לבנות חוסן נפשי אישי, המבוסס על משאבים חשובים כדוגמת עבודת המידות, שליטה פנימית ואיזון נפשי, עין טובה ותקשורת חיובית ועוד…

פיתוח ושכלול החוסן הנפשי הבא לידי ביטוי בעבודת המידות ויראת השמים שלנו, אינו קשור דווקא לחתונה, אבל הוא זה שבונה את אותן יסודות עליו מושתת הבנין הגבוה של הזוגיות האיתנה והמאושרת, שהחתונה היא אחת הקומות הראשונות בו, ובודאי שלא דירת הגג שלו.

עבודה אישית זו, תסייע לנו בכל אבני הדרך הארוכה: לבחור נכון את בן או בת הזוג, לדעת במה להתמקד בתקופת האירוסין, לשמוח בחתונה ולא לצאת ממנה מותשים נפשית וכלכלית, להתבונן בעין טובה גם בימים שלאחר החתונה ובכל השנים הארוכות של הנישואין, להיות בני זוג, הורים ובכלל בני אדם טובים יותר, לבנות זוגיות מאושרת ואהבה אמיתית, להתמודד נכון עם האתגרים שהחיים יחד מזמנים לנו ולצמוח מהם.

בפעם הבא שאתם מתחילים לחשוב בכיוון של חתונה או מציעים לכם שידוך, זה הזמן לעבור הילוך בכל הנוגע לפיתוח החוסן הנפשי – עבודת המידות ועבודת ה' שלכם (שמן הסתם התחלתם בו קודם…), ולחדד את ההבנה שהיעד (או קריאת הכיוון) שלכם הוא בניין רב קומות של אהבה אמיתית וזוגיות מאושרת, בו ליל הכלולות הוא אבן פינה או קומה אחת עליה בונים קומות נוספות הנוסקות לשמים ולא חלילה נקודת שיא המהווה נקודת התחלה של מסלול התרסקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *