הסוד האמיתי

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

אל מול 'הסוד' של 'כוחי ועוצם ידי' בהורדת שפע בעיקר גשמי, עומדת הדרכה הגלויה לכל, בה ההגשמה העצמית היא אמצעי ליצירת צינור זך ונקי דרכו יושפע שפע ברכה לעולם.


בשנים האחרונות התגלה לנו 'סוד' עתיק יומין המגלה כיצד ניתן 'למשוך' שפע מהיקום. כל שעלינו לעשות הוא רק לחלום ולרצות חזק והיקום כבר ידאג לכל השאר.

לרוב, נושאי השפע אותם מנסים חסידי 'הסוד' למשוך מהיקום, מתמקדים בחלומות גשמיים והשגת רכוש חומרי, ככסף, מכונית יוקרה או בית מפואר ודומיהם.

ישנם יחידי סגולה המכוונים להגשמה עצמית, אך כיאה לתרבות המערבית הדגש הוא על 'עצמית'.

גישה זו שנולדה בתרבות המערבית עברה תהליכי גיור, הניחו על ראשה כיפה גדולה ושילבו בה כמה פסוקים ומימרות מהמקורות, וכך נולד לו אימון 'יהודי'.

לחלום רחוק ולשאוף גבוה הן תכונות חשובות וחיוביות, אך מי מאיתנו יודע האם כל מה שנבקש מהיקום או בגרסתו היהודית מבורא העולם, הוא אכן טוב לנו?

אנו מרבים לצטט את האימרה של חז"ל 'בדרך בה אדם רוצה לילך בה מוליכים אותו', אך יחד עם זאת שוכחים, שהיא נכונה גם כשמדובר בדרך רעה.

מסופר על אדם שביקש משלמה המלך שילמד אותו להבין את שפת הציפורים, כי הוא חשב שזה ודאי דבר טוב, ולא שעה לאזהרותיו של שלמה המלך עליו השלום, ובסופו של יום התברר כי ידיעה זו נהפכה לו לרועץ וגרמה לו שלא יכול היה להימלט מגזירת מיתה שנגזרה עליו.

על כך מייעצים לנו חז"ל 'במופלא ממך אל תדרוש' ועל כך ממליצה לנו התורה 'תמים תהיה עם ה' אלקיך'.

מאמנים לזוגיות מייעצים 'לזמן' את החתן הגבוה, הבלונדיני עם העיניים הכחולות, מאמנים להעצמה אישית ממליצים על לוח חזון בו תדביקו תמונות של מכונית פאר ולא פחות מאחוזה רחבת ידיים, ואם גם תדביקו בתקרה מעל ראשכם צי'ק של מיליון דולר כדי שלפני השינה תוכלו להתבונן בו חזק עד שתירדמו ותחלמו עליו בשנתכם, זה יהיה לעילא ולעילא…

מנין לאדם שלקבל מהיקום או מרבונו של עולם שפע של ממון זה טוב עבורו ואין זה בבחינת "עֹשֶׁר שָׁמוּר לִבְעָלָיו לְרָעָתוֹ"?

מי מבטיח לבחורה שתתחתן את הבחור הגבוה עם העיניים הכחולות, שאכן הוא זה שאיתו היא תהיה באמת מאושרת? מה עם המידות הטובות? ומה עם עשרות הבחורים המצויינים שהיא הפסידה רק כי הם לא תואמים את מה שהיא דמיינה לה באותו חלום?

הרצון הנכון, מלמד הרב קוק זצ"ל, הוא זה שמודרך ומושפע על ידי התורה.

"מָה ה' אֱלֹהֶיךָ שֹׁאֵל מֵעִמָּךְ, כִּי אִם לְיִרְאָה אֶת ה' אֱלֹהֶיךָ, לָלֶכֶת בְּכָל דְּרָכָיו, וּלְאַהֲבָה אֹתוֹ וְלַעֲבֹד אֶת ה' אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשֶׁךָ".

הרצון אליו אנחנו צריכים לכוון היא דבקות בה' והליכה בדרכיו – במידותיו. כשם שהקב"ה טוב ומיטיב, אף הרצון, החזון והשאיפה שלנו היא להטיב לאחרים.

על פירמידת הצרכים של מאסלו המסתיימת במימוש עצמי, מדריכים אותנו חכמנו לעלות קומה נוספת בה מגמתנו היא להקדיש את כוחותינו, הגופניים הנפשיים והרוחניים, לטובת הרבים.

נברר עם עצמנו ונכוון את הרצון שלנו לשיפור, שכלול ותיקון המידות שלנו, ולהוציא את הכוחות והכשרונות שה' חנן אותנו כדי להיטיב עם בניו ובנותיו וכל ברואיו.

כך נזכה להידבק בה' יתברך ולהפוך את ה'רצון' ל'צִנּוֹר' זך ונקי דרכו יעבור השפע הטוב שהקב"ה רוצה להשפיע בעולם ולו אנחנו כל כך מייחלים.

על זה כדאי לחלום, על זה חשוב להתפלל ול'חזון' כזה ראוי לשאוף.

זוהי אמנם תכנית אדריכלית של בנין גורד שחקים, אך גם בנין גבוה מתחיל ביציקת היסודות, שהן עבודת המידות האישית שלי, והשיפורים הקטנים במשימות השגרתיות, תוך הצבת יעדים קטנים.

תפקידנו להתחזק ולהתקדם צעד אחר צעד, מיעד ליעד, ובמבחן התוצאה ה' יעשה הטוב בעיניו.

אחרי שנגדיר לעצמנו את היעד הראשון (גדול או קטן), כל שנותר לנו הוא לשרטט את מפת הדרכים אליו, ועל כך בלי נדר במאמרים הבאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *