המסלול שלי

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

לכל אחד מאיתנו מסלול מיוחד משלו בעבודת ה', במהלכו שתולים אתגרים המותאמים לכוחותיו. טוב יעשה אם ימנע מ'לפזול' למסלולים שאינם שלו.


רבותינו מגלים לנו, שלכל אחת ואחד מאיתנו ישנה דרך מיוחדת הסלולה עבורו.

על כך כותב הגראי"ה קוק זצ"ל "כל אדם יש לו המסלול שלו שעל ידו הוא בא לאשרו, לתכלית הוייתו, שבו הוא מתדבק ליוצרו, ולא יוכל לבא למגמת חפצו במסלול אחר, אף על פי שהוא מסלול ישר בעד אחרים. על כן צריך כל אחד להיות מוקיר מאד את מסלולו המיוחד".

תסכול רב גורם האדם לעצמו, כאשר הוא מתבונן ו'פוזל' למסלול שאינו שלו ועסוק בהשוואה בניהם.

'אילו הייתי נולד למשפחה כמו שלו…', 'אם רק בעלי היה מתייחס אלי כמו בעלה של חברתי…', 'זה לא חכמה, סבא שלו רב…' ועוד משפטים רבים ומגוונים, המבטאים תסכול מהמסלול שלי הנובע מהשוואתו למסלולם של אחרים.

השוואה זו מזיקה כל כך לבריאותנו הנפשית והגופנית שלנו, מקשה עלינו מאוד להשקיע את מרצנו וכוחותינו בעשיית שינוי אמיתי ומהותי שהוא מתאים לנו, להיות מאושרים באמת ולחיות בשלווה פנימית.

הצעד השלישי לשינוי שהוא בבחינת 'סור מרע', להימנע מהשקעת משאבים מיותרים בהשוואת עצמנו לאחרים, בעניינים רוחניים וגשמיים כאחד, ולהפסיק לחפש להתחפש למישהו אחר.

לכל אחת ואחד מאיתנו מסלול יחודי ומדוייק עבורו, שסלל לו הקב"ה. במסלול זה נקבעו מראש נקודת ההתחלה והסיום, ובמהלכו ישנן אבני דרך של אתגרים המותאמים לכוחותינו וכשרונותינו, אותן עלינו לעבור.

הבנה זו מסייעת לאדם לשמוח בחלקו, וכשחברו מצליח להרשות לעצמו לפרגן לו ולשמוח איתו בלב שלם, ולא לחפש כיצד ניתן לגמד את חברו כדי להרגיש יותר טוב עם עצמו.

כשהילדים שלי מאתגרים אותי יותר מהילדים של חברה שלי, או כשהזוגיות שלי נראית לי פחות זוהרת מזו של ידידי… זה מתסכל אותי כי גם אני רוצה ילדים מוצלחים, זוגיות מאושרת, הצלחה עסקית ועוד… בדיוק כמו שנראה לי שיש לאחרים.

האמת היא, שאין לי את מה שאני רוצה, מפני שאני לא רוצה את מה שיש לי… אני עסוק בהשוואה עם מה שלא שייך לי, במקום להבין שמה שיש לי מותאם באופן מדוייק עבורי.

לא תמיד מה שנראה לי נוצץ אצל חברי הוא אכן כך, וגם אם זה נכון האתגרים שלו מותאמים לו והאתגרים שלי מותאמים לי.

גם אם נדמה לי שהייתי שמח להחליף איתו את 'שק' האתגרים שלו, אין זו אלא אשליה הנובעת מחוסר ההבנה, שלכל אחד מסלול חיים משלו, בו הוא נדרש לעמול, להתמודד להתרומם, ולהגיע לנקודת הסיום טוב יותר מאשר בתחילת דרכו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *