תנו עיניכם במשפחה

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

באמצעות המשפחה ניתן ללמוד על התכונות והמידות של הבחור או הבחורה איתם אנו נפגשים.


במאמרים הקודמים התייחסנו לנקודות חשובות ומומלצות, שעל הרווק או הרווקה לקחת בחשבון בבואם לבחון את מידת ההתאמה של בת או בן הזוג אותם הם בוחרים, כדוגמת מציאת חן, מידות טובות והכרת חולשותיו של בן או בת הזוג. במאמר זה עמוד בקצרה על נקודות חשובות נוספות.

ערכים. בררו לעצמכם מהם הערכים החשובים לכם, עליהם יושתת הבנין הזוגי והמשפחתי שלכם. לאחר מכן בדקו האם ערכים אלה משותפים לשניכם, ואין פערים משמעותיים שיהיה קשה לגשר בניהם והם יצרו בעתיד קשיים ומכשולים מהותיים, כי תתקשו לוותר על ערכים שהם מאוד חשובים לכם.

שאיפות. האם ישנה התאמה בשאיפות של שניכם? ודאו שהדרך בה תרצו לצעוד יחד משותפת לשניכם. אמנם כל אחד מבני הזוג שונה באופיו וכל אחד צועד באופן הייחודי לו, אך הכיוון הכללי הוא אותו כיוון, והחזון הנוגע לאורח החיים והאווירה בבית אותו אתם מציירים בדמיונכם, מציג תמונות דומות בתחום הזוגי והמשפחתי.

חשוב מאוד לברר האם ועד כמה היעדים המשמעותיים שלכם תואמים, או שמא מובילים לכיוונים מנוגדים. כאשר השאיפות דומות, עם עבודת המידות האישית של כל אחד ואחת מכם, תצליחו להגשים וליישם אותן גם אם הן אינן תואמות בכל הפרטים.

תקשורת בינאישית. התקשורת בין בני הזוג היא אחת מאבני היסוד לזוגיות יציבה ומאושרת. מומלץ מאוד לבחון את ההתאמה בניכם גם בנושא חשוב זה. האם אתם מצליחים ליישב חילוקי דעות בשיחה עניינית ונינוחה? האם אתם חשים שהצד השני מקשיב לכם ממקום נקי ומזדהה, ומנסה באמת להבין את הצורך שלכם? מהו סגנון הדיבור שלו, האם ישנה אלימות מילולית או ניסיון של צד אחד להפחיד או לאיים כאשר דבריו לא מתקבלים?

משפחה. חז"ל ממליצים לנושא אישה לבדוק באחיה. במילים אחרות הדרכת חז"ל היא, שכשאדם מחפש אישה או כשאישה בוחרת במישהו שאיתו תבנה את ביתה, אי אפשר להתעלם מהמכלול המשפחתי והקשר איתם, שאינו מסתיים לאחר החתונה.

לא זו בלבד שהקשר עם המשפחה הגרעינית לא נפרם, להיפך פגיעה בקשר זה יש בו כדי להזיק לקשר בין בני הזוג. תפיסה בה בני הזוג יחיו על 'אי בודד' לאחר החתונה, מנותקים מהמשפחה הרחבה, אינה בריאה ומזיקה כאמור לביסוס וחיזוק הקשר בניהם לאורך זמן.

בנוסף, באמצעות המשפחה ניתן ללמוד על התכונות והמידות של הבחור או הבחורה איתם אנו נפגשים, על האווירה בה הם גדלו ועל הערכים אותם הם קיבלו. קשר רופף בין הבחור למשפחתו מעיד הרבה על הבחור עצמו. דיבור לא מכבד ומזלזל של הבחורה עם הוריה, מעיד על כך שמידותיה דרושות תיקון.

כאמור, הנקודות הנזכרות הן המלצות לנושאים, שרצוי שיעמדו בראש סדר העדיפויות שלכם לבחירת בן או בת הזוג ולבחינת התאמתכם זה לזו. עליהן תוסיפו את מה שחשוב ומשמעותי באמת עבורכם.

כאשר סדר העדיפות יבַּנה מתוך איזון נפשי – פנימי ולא מהנעות חיצוניות של רגשות או תאוות, אין ספק שהוא יסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה, ויחד עם עבודת המידות של כל אחד ואחת מכם, תזכו לבנות יחד בית יציב וחזק, מלא באהבה אמיתית ושמחה גדולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *