הצורך באישורים של אחרים

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות

אדם מאוזן הוא מי שפנימיותו מניעה אותו. הוא בוחר להרגיש טוב בזכות עצמו, ובזכות מעשיו הטובים, ואינו זקוק לאישורם של אחרים.


בהמשך למאמרים הקודמים המשרטטים את דמותו ומאפייניו של האדם הפועל מתוך איזון נפשי – פנימי, נכיר במאמר זה מאפיין חשוב נוסף והוא, הצורך באישורם של אחרים.

מי אשר חי בחוסר איזון, זקוק תמיד לאישורם של אחרים, ולא מבין שהדעה שלו על עצמו חשובה יותר מאשר דעתם של אחרים עליו. אדם מאוזן הוא אדם שמונע מפנימיותו, ולא מאפשר ל'אופנות' ו'מה יאמרו' לנהל את חייו. הוא מסוגל לשחות נגד הזרם כשצריך, ולא מתבייש ללכת עם האמת שלו גם אם אחרים ירימו גבה מכך.

האדם האידאלי שנמצא באיזון נפשי – פנימי, בוחר מה לקחת ללב ומה לא. הוא לא מעניש את עצמו על טיפשותם של אחרים, ולא נותן למילה כזו או אחרת שנאמרה עליו, לשתק אותו.

אדם מאוזן הוא מ.ל.ך. (זוכרים?). מלך בוחר ומחליט מי יכנס לארמונו ומי לא. אדם מאוזן כמו המלך, מחליט מה מדעותיהן של אחרים הוא לוקח לתשומת ליבו ומה לא, ובודאי שלא נותן להן לפגוע בו או לשתק אותו.

אדם זה, מרגיש טוב עם עצמו בזכות עצמו, ולא כי אחרים אומרים לו זאת. הוא לא צריך לחפור בור לחברו ולרמוס את החלשים ממנו, כדי להרגיש 'מורם מעם' וטוב עם עצמו. כך מתנהג אדם חלש, שלא יודע להימצא באיזון נפשי – פנימי נכון, לכן הוא מחפש ל'גמד' אחרים חלשים ממנו, ומחפש פסול בכל דבר, כדי להרגיש טוב עם עצמו. זה נובע מחולשה, ומחוסר יכולת להשקיע מאמץ באיזון פנימי ולמלא את נפשו בסיפוק אמיתי.

אדם מאוזן, הוא מי שפנימיותו מניעה אותו והכרתו שולטת ברגשותיו. הוא בוחר להרגיש טוב בזכות עצמו, ובזכות מעשיו הטובים. הוא לא זקוק לאישורם של אחרים!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *