באנו חושך לגרש

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

שלוש תובנות, שאם נתמיד להתבונן בהן, הן תגרשנה אט אט את החושך שבקרבנו ותאיר פנימה לתוכנו ואת סביבתנו.


אור נרות החנוכה מזכיר לנו, שכדי לגרש חושך אנחנו צריכים להרבות באור.

הדאגות סביב המצב הבטחוני, הקשיים שהיציאה מהשגרה מציבה בפנינו, חוסר הודאות והאונים ועוד… יוצרים מעלינו עננה שחורה.

להלן שלוש תובנות, שאם נתמיד להתבונן בהן כל הזמן, הן תעזורנה לנו להאיר את פנימיותנו ולגרש אט אט את החושך שבתוכנו ומחוצה לנו.

א. לקחת אחריות מלאה על מה שביכולתי לעשות ולשנות (ההשתדלות תלויה בי).

ב. לשחרר אחריות ממה שאינו בשליטתי (מבחן התוצאה לא תלוי בהשתדלות שלי).

ג. לקבל בשלווה את הקשיים שאין ביכולתי לשנות, ולהבין שהם חלק בלתי נפרד מהחיים שלי ואין מה להילחם בהם או לאפשר להם לשתק אותי או להוות ענן שחור שלא מש מעל לראשי.

הקב"ה מצוה אותנו במעמד הר סיני 'לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני'. השם 'אלוהים' מבטא כח ויכולת. ציווי זה משמעותו שאין כח בעולם היכול לפעול נגד רצון הבורא. גם האדם הפועל כביכול נגד ציווי הבורא, אין זה אלא רצון הבורא לאפשר לו בחירה חופשית.

המחשבה שיש כח עצמאי שיכול לפעול נגד רצון הבורא, או מציאות שקרתה ללא שהבורא רצה בה היא הביטוי ל'אלוהים אחרים' ומשמעותה, שבאותה מציאות הבורא כביכול לא נמצא.

אם אתבונן בציווי זה האומר, שמחד הבורא מאפשר לי בחירה חופשית, אך מאידך לא יתכן שמבחן התוצאה יהיה בניגוד לרצונו יתברך, אוכל אט אט להפנים את שלושת התובנות הנזכרות, ולהאיר את חיי.

בעובדה שיש לי בחירה חופשית, הקב"ה מבקש ממני לקחת אחריות מלאה על ההשתדלות שלי, ולפעול במה שאני יכול לשנות, ולא לאפשר לחוסר האונים לשתק אותי.

יחד עם זאת, אם במבחן התוצאה לא קיבלתי בדיוק מה שרציתי או ציפיתי למרות שהשתדלתי, הרי שזה רצון הבורא יתברך, כי אין דבר במציאות שהוא נגד רצונו, ולכן עלי לקבל זאת ולשחרר מעצמי את האחריות על כך, אחרת אתמלא באכזבה, אשם, תסכול ועוד רגשות שליליים שאינם מקדמים אלא רק משתקים אותי.

ומכאן, שאם ישנם קשיים איתם אני מתמודד שלמרות הכל איני מצליח לשנות, לא אלחם באותם מצבים, זכרונות ומחשבות שאינם נעימים לי, אלא אבין שהם חלק בלתי נפרד מהחיים שלי, כי זהו המסלול שרצה הבורא שאעבור בחיי, ואקבל אותם בשלווה פנימית.

קבלה זו מתוך שלווה פנימית, תדליק אור משחרר בתוכי שיסיר את המרה השחורה השוכנת בקרבי, תמנע ממנה לשתק או ההווה שלי ותאפשר לי להפנות את האנרגיות והמשאבים שלי לעשייה חיובית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *