אשת הייטק או אמא במשרה מלאה?

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות

תחושת משמעות וסיפוק היא פנימית, ואינה נובעת ממה שאחרים חושבים או יודעים מה שאני עושה, אלא מכך שאני שלם עם מה שאני עושה.


אחד מהקשיים לאגור כוחות ולעורר את הרצון להגיע לידי איזון נפשי – פנימי, הוא חוסר משמעות בחיים. אחת הסיבות לכך היא חוסר שביעות רצון ממה שאני עושה ומהעובדה שאני שגרתי ולא 'משנה עולמות'.

בעידן התקשורתי בו כל 'פיפס' קטן מתוקשר, אם אני לא מופיע במהדורת החדשות, או עשו עלי כתבה בעיתון או לפחות ראיון ברדיו, אני לא נחשב… כבר אין משמעות למעשים הקטנים שלי, אם אף אחד לא יודע עליהם.

האדם האידאלי והמאוזן, שפועל ממקור פנימי ומתוך יישוב הדעת, אינו זקוק לזה. הוא מרגיש מלא מהמעשים הטובים והנכונים שהוא עושה, גם אם אף אחד לא יודע או שמע עליהם.

תחושת המשמעות והסיפוק לא נובעים מכך שאחרים יודעים מה שאני עושה, אלא מכך שאני שלם עם מה שאני עושה ואני יודע שזה כרגע מה שאני צריך לעשות. כל אחד ותפקידו בעולם, כל אחד וייעודו בחיים.

זאת ועוד, אפשר להשפיע אפילו יותר גם אם בכלל לא שומעים עלי. ישנן נשים שאם לא תגענה לתפקיד ניהולי בכיר כזה או אחר, הן לא תרגשנה משמעות וסיפוק עצמי, ולא תחושנה שביעות רצון ממעשיהן, כי הן לא משנות עולם. מנכ"לית של חברת הייטק, זה משהו ששווה לשאוף אליו…

גם אם כל ילד קטן ידע להגות בשמה של מנכ"לית כזו, מי יזכור אותה אחרי שתעזוב את העולם? האמת, שמרביתנו לא נזכור אותה עוד הרבה לפני…

כנגדה ישנן אימהות עלומות שֵם, שגידלו גדולי עולם שהשפיעו על דורם ועל דורות רבים אחריהם, והן בסך הכל אימהות… אמנם פשוטות ונחבאות אל הכלים, אבל ההשפעה שלהן על העולם היא בסדר גודל שעשרות מנכ"ליות הייטק יחד לא תגענה.

לא כל מה שנוצץ – זהב, מלמד הפתגם העתיק. אפשר להיות אמא פשוטה, שמגדלת בשמחה את ילדיה, מלאה בסיפוק עצום מהשליחות הגדולה שלה, בגידול משפחה ואולי את גדול הדור הבא… גם כשלא כתבו עליה כתבה בעיתון או בערוצי המדיה.

תחושת משמעות וסיפוק היא פנימית. היא נובעת מהידיעה שמה שאני עושה הוא נכון, ואני ממלא את תפקידי בהשתדלות רבה.

אני לא רוצה להיות מישהו אחר, פשוט, כי אני זה אני והוא זה הוא, ולכל אחד תפקיד מיוחד בחייו. אם לי ולחברי היה אותו תפקיד, אחד מאיתנו היה מיותר. אם הקב"ה מטריח את עצמו בכל שניה, ומחיה אותי, ונותן לי נשמה חדשה בכל בוקר, כנראה שיש לי תפקיד מיוחד בעולם, שהוא שלי ולא של אף אחד אחר.

האדם השלם והמאוזן, שמח בכך, מברר את ייעודו שלו, ולא מחפש להתחפש למישהו אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *