ספרים

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

עלות 50 ש"ח לספר מודפס אחד או 250 ש"ח לששת הספרים (המחירים כוללים משלוח בדואר ישראל)
(ניתן לקבל ללא עלות ספר בפורמט PDF משלוח בדואר אלקטרוני)

להזמנת הספרים (ניתן להזמין ספרים בכמות גדולה (100 ומעלה) בהנחה של 50%)
נא להשאיר פרטים דרך עמוד 'צור קשר' או במספר 058-4997895

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונהמתוך הספר 'לפעול מתוך מודעות ולחיות בשלווה פנימית' – חלק א':
"לחיות בשלווה פנימית ואושר אמיתי אינם נחלתם של יחידי סגולה, כל אחד יכול! אם יש בכם רצון לעשות שינוי אמיתי לטובה בחייכם ונכונות להשקיע מאמץ ליישם את העקרונות המובאים בספר, אין ספק שתצליחו עם הזמן יותר ויותר לשלוט בעולמכם הפנימי, לעשות שינוי מדהים בחייכם ולהשפיע לטובה על כל מעגלי החיים שסביבכם.
הדגש המרכזי, השזור בין כל דפי הספר, הוא לפעול מתוך מודעות ולקיחת אחריות על חיי. לעבור ממצב בו אני נפעל – על ידי הסביבה החיצונית ומגיב באופן 'אוטומטי', למצב בו אני בוחר ושולט בעולמי הפנימי, הנפשי, הרגשי ובתגובותיי.
אנחנו חיים בהשפעת התרבות המערבית המוכוונת חיצונית, בה האושר שלי תלוי בכמה כסף יש לי בבנק, ההצלחה שלי נמדדת בהישגים חיצוניים כציונים, תארים או כמה רכוש חומרי צברתי בחיים. בגישה זו, אני מתקשה לשמוח במה שיש לי, עסוק רבות בהשוואת עצמי לאחרים, ומרגיש טוב עם עצמי רק כאשר אני מגמד אחרים וחש יותר חשוב ומוצלח מהם, ולא מצליח לפרגן להם מכל הלב.
יישום התובנות שבספר מסייע לנו ללמוד להתמקד בעולמנו הפנימי, ולהעביר את אושרנו, תחושותינו, החלטותינו וכל מה שקשור לחיינו – פנימה, אל תוכנו.
נבין שכל מה שקשור לעולמנו הפנימי מתחיל ונגמר בנו ובבחירות שנעשה, ללא תלות במה שאחרים חושבים או אומרים עלינו.
שנים רבות התרגלנו להיות מונעים ומוכוונים חיצונית, וכעת אנחנו נדרשים לשנות את תפיסת עולמנו ודפוסי המחשבה וההתנהגות שלנו. זו משימה לא קלה, בפרט שהיא הפוכה ממש למה שהתרגלנו זמן ארוך כל כך.
הדבר המשמח מבחינתנו היא הידיעה שהדבר אפשרי. למרות שהמסלול החדש לא יהיה קל ופשוט עבורנו, אבל הוא אפשרי, וכל אחד מאיתנו, לא משנה מה עבר עליו עד היום, מסוגל לקחת את האחריות ולעשות את השינוי המשמעותי והחשוב ביותר בחייו – להעביר את נקודת השליטה על חייו, פנימה.
אנשים רבים מחפשים חידושים והמצאות, והסיבה לכך נובעת מחוסר הרצון להתאמץ כדי ליצור שינוי אמיתי ומשמעותי בחיים. ספר זה אינו בא לחדש דבר. הייחודיות שבו, שהתובנות הנלמדות בו מוגשות וערוכות בצורה ברורה וכמשנה סדורה וממוקדת, המבוססת על ארבעה עקרונות שיפורטו בפרק הבא.
מי שמצפה לחידושים או במילים אחרות קיצור דרך, למישהו שיעשה את העבודה במקומו, או להמשיך ולהיות תלוי באחרים במקום לקחת את האחריות לחייו ועולמו הפנימי – על עצמו, יתאכזב ולא יצליח לעשות את השינוי לטובה. אל תתפתו מדרך קצרה שתתברר בסוף כארוכה ומתסכלת.
יגעת ומצאת תאמין!" 

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונהמתוך הספר 'איזון נפשי – פנימי ככלי להעצמה אישית':

"אני רוצה להיות מאושר". בקשה או אולי תקוה, שחזרה על עצמה לפחות פעם אחת בכל שיחה שלי עם דן. השיחות עם דן נבעו ממשבר מאוד משמעותי שעבר, ששיתק אותו ופגע לו ביכולת להתרכז בעבודה ובלימודים, ושאב ממנו את הכוחות הנפשיים עד כדי חוסר רצון לקום בבוקר ולהתמודד עם יום חדש.

מה זה "להיות מאושר" שאלתי אותו, במה זה מתבטא?

"שלא יהיה לי קשה" השיב.

"זהו אושר מזוייף" עניתי. אושר אמיתי לא משאיר את האדם במיטה, ובפחד מקשיים והתמודדויות. אדם הבורח מקשיים ומפחד להתמודד איתם קשה לתאר אותו כ'מאושר'. זהו אושר זמני ומזוייף. די בקושי אחד קטן, בפרט אם הוא משמעותי, כדי להפיל אותו לקרשים ולשתק אותו, כפי שאכן קרה לדן.

כל קומה וכל פסגה שהאדם כובש ומעפיל אליה, תזמן לו אתגרים חדשים וקשים יותר, אך האדם השלם, הפועל מתוך איזון נפשי, אינו מפחד מה'לא נודע' ומהאתגרים שהחיים יזמנו לו, הוא לומד להתמודד איתם. גם אם מידי פעם הוא יפול בכמה מהם, הוא ינער את האבק מעליו, יפשיל את שרווליו, וילך בגאון לקראת ההתמודדות הבאה, שתרומם אותו לנקודה גבוהה יותר ממה שהוא נמצא בה, ותעצים עוד יותר את בנין אישיותו. זה הוא, דן, האדם המאושר!"

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונהמתוך הספר 'לקחת אחריות ולפעול מתוך הנעה פנימית':

"אנו למעשה אוסף של כלל הבחירות שלנו, ומכאן שעלינו ללמוד כיצד לבחור בעצמינו, ולא לתת לאחרים לבחור בשבילנו ולנהל אותנו ולשלוט ברגשותינו ובתחומים אחרים של חיינו. אדם המונע מתוך הכוונה חיצונית, מאפשר לגורמים חיצוניים לנהל אותו, ולהוביל אותו לתסכול, אומללות ואף שיתוק נפשי. אדם שאישיותו מוכוונת מבפנים, לוקח אחריות על השליטה בחייו וברגשותיו, ואינו מאפשר לסביבה להשפיע עליו. דעתו על עצמו חשובה לו יותר מדעתם של אחרים עליו. הוא מבין שמעשיו, מחשבותיו ורגשותיו, הן תוצאה ישירה של בחירתו, ואינו זקוק לחפש אשמים במצבו. במידה והוא רוצה לבצע שינוי, הוא יבצע אותו כי הוא מבין שזה הדבר הנכון והטוב בשבילו, זו בחירה שלו, והוא לא תולה את השינוי באחרים. הוא עומד במקום בו הוא נמצא כי זו בחירה שלו והוא בחר להיות שם. וכשם שבחר להיות שם כך יוכל להיות בכל מקום אחר שיבחר, שהוא טוב יותר עבורו."

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונהמתוך הספר 'מדריך עיוני ומעשי להורים ומחנכים':

"בשנות הינקות, ההשפעה העיקרית על חינוכו ועיצוב נפשו של הילד היא עבודת המידות של הוריו. בשנות לימודיו מצטרפת עבודת המידות של מחנכיו. בתקופת הנערות ולאחר מכן בכל שנות בגרותו, הדבר תלוי בעבודת המידות האישית שלו. הקו המנחה בחינוך הוא טובת הילד. כל הפעולות הנעשות על ידי הוריו ומחנכיו צריכות שתהיינה במטרה להיטיב עמו, ובאופן בו הוא חווה שהן למענו ובעדו.

אשר על כן, הנקודה המרכזית והעיקרית מבחינתנו כהורים ומחנכים היא בראש ובראשונה עבודת המידות שלנו והשימוש בארגז הכלים שלנו, על פי העקרונות שהונחו בשני הספרים הראשונים בסדרת 'ובחרת בחיים' ('איזון נפשי – פנימי ככלי להעצמה אישית' ו'לקחת אחריות ולפעול מתוך הנעה פנימית'). לאחר שנלמד כיצד לשלוט בעולמנו הפנימי, נוכל גם להורות תובנות אלו לילדנו ולתלמידנו, לכוונם באופן השימוש בהם בצורה נכונה ולהדריכם בדרך הטובה והישרה."

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונהמתוך הספר 'מדריך עיוני ומעשי לרווקים וזוגות נשואים':

"אהבה אמיתית צומחת מתוך השקעה מתמדת ועבודת המידות של כל אחד מבני הזוג, והיא נבנית עם השנים מתוך נתינה והענקה של בני הזוג, כבוד הדדי והתמקדות בטוב שבשני. אהבה זו, חזקה הרבה יותר ופורצת את הגבולות המצומצמים של החיצוניות, ובאופן זה היא מתעצמת עם השנים.
כשכל אחד מבני הזוג יקבל על עצמו להתמקד בדברים הטובים ובתכונות הטובות שיש בבן או בת זוגו, יזכור שגם הוא עצמו לא מושלם ולא יחפש תמיד את החסרונות בבת זוגו, לא יתן לחולשה כזו או אחרת ליצור עננה שחורה על רוב הזמן שהוא טוב, יעצים את החיובי שבשני ויפעל מתוך איזון נפשי – פנימי, בכך הוא יפתח אהבה אמיתית לבת זוגו – אהבה שאינה תלויה בדבר, ושאינה נובעת מאינטרס עצמי כזה או אחר, אלא אהבה הנובעת מהתבוננות בטוב הפנימי של בן או בת הזוג, ומהנכונות לקבל את בן הזוג כפי שהוא בוחר להיות, ולא כפי שאני מצפה שהוא יהיה.
עיקר העבודה של כל אחד מבני הזוג היא עבודת המידות האישית שלו מחד, וקבלת השני כפי שהוא בוחר להיות, תוך גימוד חסרונותיו והעצמת התכונות הטובות שבו מאידך. כאשר הופכים את היוצרות ומצפים מבן הזוג השני לעבוד על מידותיו ולעשות שינוי, ובמקביל שיקבל אותי כפי שאני, או אז נוצרים המתחים והריחוק, ומונעים מהאהבה האמיתית לצמוח..

… ולכם הרווקות והרווקים. לא די להירשם אצל שדכן או שדכנית ולצאת לאינספור דייטים, כשהיעד המרכזי הוא לעמוד עם בחיר או בחירת ליבכם תחת החופה. מטרתו העיקרית של הספר שבידכם, להדגיש את חשיבותה הרבה של העצמת אישיותכם ועבודת המידות האישית של כל אחת ואחד מכם, אשר יסייעו לכם לבחור נכון את בן או בת הזוג המתאימים לכם, ולבנות יחד איתו או איתה זוגיות מאושרת לאורך שנים רבות, ואהבה אמיתית שמתפתחת ומתעצמת עם השנים."

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונהמתוך הספר ' עבודת ה' ':

"הקדוש ברוך הוא ברא את העולם, מרצונו להיטיב לנבראיו. אין לאדם עונג ואושר עילאי יותר מאשר הַדבקות בה' יתברך. כל הטוב החומרי, מילוי התאוות והכבוד להם זוכה האדם בעולם הזה, אין בהם אפילו כ'טיפה מן הים' ביחס לטוב, לאושר ולעונג השלם והאמיתי שבדבקות בה' יתברך.

לצורך כך ברא הקב"ה את האדם ושָֹמו בזה העולם, כדי שעל ידי קיום התורה והמצוות, תיקון המידות ועשיית הטוב והישר בעיני ה', יזכה להידבק בו יתברך ויזכה לטוב והעונג השלם. והואיל והטוב שהקב"ה משפיע ומיטיב הוא טוב מושלם, לא נתן הקב"ה לאדם את העונג בדבקות בו ללא שיעמול עליו, כי באופן זה אמנם יזכה האדם לטוב, אך הוא לא יהיה מושלם, כי אין לנו הנאה וסיפוק גדולים יותר אלא דוקא במה שעמלנו עליו וזכינו בו מתוך יגיעה ומאמץ.

"וְעַתָּה יִשְׂרָאֵל מָה ה' אֱלֹקֶיךָ שֹׁאֵל מֵעִמָּךְ? כִּי אִם לְיִרְאָה אֶת ה' אֱלֹקֶיךָ, לָלֶכֶת בְּכָל דְּרָכָיו, וּלְאַהֲבָה אֹתוֹ, וְלַעֲבֹד אֶת ה' אֱלֹקֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשֶׁךָ".

משה רבנו מלמד מהן התכונות הנדרשות מאיתנו כדי להגיע אל עבודת ה' השלימה: יראת ה', תיקון המידות והליכה במידותיו של ה' יתברך, אהבת ה', עבודתו בשלימות הלב ללא נגיעות אישיות ושמירת כל המצוות.

אדם המתכנן לצאת לטיול, קובע בראשונה את היעד אליו הוא רוצה להגיע ובו הוא מעוניין לטייל. ממלֵא את מיכל הדלק, מרים את בלם היד ונוסע במסלול שתכנן לעצמו אשר יביא אותו אל היעד. וכשיש אתגרים בדרך הוא מתמודד איתם, פעמים מחשב מסלול חדש וממשיך הלאה ליעדו.

ספר זה לא בא לחדש דבר. מטרתו לסדר את התובנות, שלימדו אותנו התורה וחכמי הדורות, כמפת דרכים וקריאת כיוון ליעד הנכסף להיות עבד ה' ולזכות לעבוד את ה' באמת ובתמים, ולקיים רצונו יתברך. להכיר את 'בלם היד' – הם הדברים המעכבים את האדם מלהגיע ליעד ומרחיקים אותו מה' יתברך, ולסור מהם. למלא את 'מיכל הדלק' – המניע אותנו לעשות טוב, ולהידבק בכל מה שמקדם אותו בעבודת ה' יתברך. להתמקד במסלול שלנו בעבודת ה', להתמודד עם אתגרי הדרך, לקום בגבורה ובעוז מהנפילות, לקווֹת אל ה' ולהמשיך קדימה."

עלות 50 ש"ח לספר מודפס אחד או 250 ש"ח לששת הספרים (המחירים כוללים משלוח בדואר ישראל)
(ניתן לקבל ללא עלות ספר בפורמט PDF משלוח בדואר אלקטרוני)

להזמנת הספרים (ניתן להזמין ספרים בכמות גדולה (100 ומעלה) בהנחה של 50%)
נא להשאיר פרטים דרך עמוד 'צור קשר' או במספר 058-4997895