כזה אני

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

תהליך התשובה והגאולה הפרטית שלי תלוי בהבחנה בין מי שאני באמת לבין מי שאני בוחר להיות.


פעמים רבות אנחנו שומעים את המילים 'כזה אני…', 'כך נולדתי…' וכדומה.

מה באמת עומד מאחורי משפטים אלה? ומה מסתתר בבקשה של נער או נערה מהוריהם ומחנכיהם 'קבלו אותי איך שאני'?

כדי לענות על השאלה, ננסה להעמיק ולהתבונן במי זה בעצם אותו 'אני'?

'אני' האמיתי הוא חלק אלוק ממעל, נשמה גדולה וטהורה, שכל רצונה הוא להידבק במקור החיים שלה, ולעשות טוב – כחלק מהטבע שלה.

'האלוקים עשה את האדם ישר, והמה בקשו חשבנות רבים'.

ה'אני' האמיתי רוצה לעשות טוב וישר בעיני ה' ולשאוף תמיד לחזור לטבעיותו, שהיא למעשה הגאולה הפרטית שלי – של ה'אני' האמיתי.

דא עקא, שעם הזמן, בבחירות שלי, אני יוצר מחסומים ביני לבין מקור הטוב והחיים שלי, ומתרחק מהטבע האמיתי שלי.

מכאן שהבקשה קבלו אותי איך שאני, היא למעשה ההיפך ממה שאני. אני ממש לא מקבל את מי ש'אני' באמת, אלא מבקש להסתיר את עצמי בבחירות שלי המרחיקות אותי מה'אני' האמיתי והטבעי שלי, ומבקש מאחרים לא להפריע לי ולהציב לי מראה, שתדרוש ממני לבחור לחזור ל'אני' הטבעי שלי ולהפסיק להתחבא מאחורי ה'אני' המזוייף שבחרתי לעצמי.

אם נשכיל להחליף בין המילים 'קבלו אותי איך שאני' לבין 'כבדו בבקשה את הבחירות שלי', נבין שה'אני' שגיבשתי לעצמי נוצר כתוצאה מהבחירות שלי, שלא תמיד עולות בקנה אחד עם מי ש'אני' באמת, והן נעשות מתוך נגיעות אישיות, ובריחה מאחריות לחזור לטבעיות שלי, שדורשת מאמץ והשקעה רבה.

אני אומנם אוסף הבחירות שלי, אבל יש הבדל גדול בין בחירה בטוב ובחיים שחושפת את ה'אני' האמיתי שלי, גואלת אותי ומחזירה אותי לטבעי המקורי, לבין הבחירה המרחיקה אותי מה'אני' הטבעי והאמיתי החפץ בקרבת ה', ומייצרת תחפושת של 'אני' אחר שהוא כרגע יותר נוח לי.

בפעם הבאה לפני שאדרוש מאחרים לקבל אותי 'כמו שאני' או אקבע נחרצות כי 'כזה אני', אדרוש זאת קודם מעצמי: להבחין בין 'אני' לבין הבחירות שלי היוצרות תחפושת שאינה משקפת את האישיות האמיתית שלי, לקחת אחריות להסיר את המחיצות ביני ובין מקור החיים הטבעי שלי, ולחזור לעצמי.

חזרה זו ל'אני' הטבעי עלי להביא לידי ביטוי בכל תחומי חיי, הגופניים – שמירה על בריאות גופי ואורח החיים שלי, הנפשיים – הכוללת את עבודת ותיקון המידות שלי והרוחניים – בהסרת המחיצות ביני לבין בוראי.

בחודש המוקדש במיוחד לתשובה, נתבונן בהבדל מהותי זה ונלמד להסיר את המחיצות החיצוניות המפרידות בין ה'אני' שבחרתי להיות לבין 'האני' הטבעי ומי שאני באמת.

כך נזכה לגאולה פרטית ולאומית מתוך בחירה בחזרה לטבענו – לעשות הטוב והישר בעיני ה', ולקדם את עצמנו ואת העולם כולו בצעד נוסף לקראת עולם שכולו טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *