וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי לְעוֹלָם

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

בתקופת האירוסין אנו נוטים להשתמש במידה, שְמַה שטוב בה הוא גם מה שרע בה. אם נתבונן בה ונשים אליה לב, נוכל לבחור נכון את בן או בת זוגנו ולבנות איתה זוגיות מאושרת.


הנביא הושע מתאר את הקשר המיוחד שיהיה לעתיד לבוא בין עם ישראל לאלוקיו במילים "וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי לְעוֹלָם". על פניו, היה לכאורה יותר מתאים לתאר את הקשר כ'נישואין' שהוא קשר נצחי ולא כ'אירוסין' שהוא קשר זמני… עד החתונה.

ישנו ווֹרְט יפה המסביר, שהנביא למעשה מאחל לנו שגם לאורך תקופת הנישואין יישמרו ההתרגשות, הרעננות והגעגוע המאפיינים את תקופת האירוסין. אכן דבר נאה ומתקבל.

במאמר זה נציע הסבר אחר לשימוש בביטוי 'אירוסין' בקשר הנצחי בין ה' לישראל. ביטוי זה בה להעיר את תשומת ליבנו, שבתקופה זו אנו נוטים להשתמש במידת ה'התעלמות' מהפגמים והחולשות, מידה שְמַה שטוב בה הוא גם מה שרע בה.

אמנם בתקופת הנישואין השימוש במידה זו מומלץ מאוד, אך בתקופת האירוסין מידה זו מקולקלת ומקלקלת את הבחירה הנכונה.

בתקופת האירוסין יש לנו נטייה לראות הכל ורוד, ו'לעגל פינות'. בתקופה זו אנו מסונוורים ולא רואים את החולשות, ואם הן בכל זאת מתגלות לעיננו אנו נוטים להתעלם מהן או לספק לעצמנו הסבר טוב, למה אחרי החתונה הן תעלמנה או במקרה הגרוע 'נחנך' את בן זוגנו ונלמד אותו להעלים אותן.

דא עקא, שלאחר החתונה – תקופת הנישואין, לא זו בלבד שהחולשות לא נעלמו להן, הן ניצבות בפנינו בעוז, עיננו רואות וכלות אליהן כל היום שתעלמנה, ואין לאל ידינו.

על כך מדריך אותנו הנביא, להפוך את היוצרות. בתקופת האירוסין אל תתעלם מהחולשות, הכר אותן כי הן תלוונה אותך לאורך חיי הזוגיות שלך. מטרת הכרת חולשותיה של בת הזוג היא לחדד לעצמי שאני מסוגל 'לחיות' איתן כמות שהן, ללא ציפייה או תקווה שלאחר הנישואין הן תסתדרנה.

הכרה זו תסייע לי, לפני ולאחר הנישואין, לקבל את בת זוגי כפי שהיא – עם חולשותיה, וכפי שהיא בוחרת להיות, ולא כפי מה שאני מצפה או מדמיין שהיא תהיה.

באופן זה, האנרגיות לאחר החתונה תנותבנה לעבודת המידות האישית שלי ולהסתכלות חיובית על מידותיה הטובות של בת זוגתי, ולא תבוזבזנה על חולשותיה שתעקנה על הלב, תעכרנה את האווירה ותפרענה לקשר הרגשי ולאהבה להתפתח.

כעת בהגיע תקופת הנישואין, זהו הזמן הנכון להשתמש במידה טובה זו של 'התעלמות' מאותם פגמים וחולשות של בת זוגתי שהן נחלת כל בן אנוש – כיון שאף אחד מאיתנו אינו מושלם, לא אנחנו ולא בת הזוג שלנו, ולהתבונן עליה בעין טובה ולהפנות את אור הזרקור שיאיר ויעצים את המידות הטובות שיש בה.

כדי שבתקופת הנישואין תוכל לקיים 'וְהִתְעַלַּמְתָּ מֵהֶן', חשוב שבתקופת האירוסין 'לֹא תוּכַל לְהִתְעַלֵּם'.

הסתכלות זו תסייע לי, מחד, לבחור נכון את בן או בת זוגי. כבר לא אחשוש מהחולשות שלה, כי אני מכיר אותן ויודע שאני מסוגל לקבל את בת זוגתי כפי שהיא על מידותיה הטובות ועל חולשותיה, ללא תקוות שווא ואשליית עצמי שאחרי החתונה הן תעלמנה.

מאידך, לאחר החתונה אשקיע בעבודת המידות האישית שלי, אשר יסייעו לי להתבונן בעין טובה באישיות הפנימית והאמיתית של אשתי, ולהתמקד בתכונותיה הטובות.

באופן זה, אין ספק שנזכה יחד לאהבה אמיתית ולזוגיות מאושרת שתאריך ימים בטוב ובנעימים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *