הדרך לגאולה

ובחרת בחיים - אימון אישי, ייעוץ זוגי, הדרכה משפחתית והרצאות, מפת דרכים להצלחה ולזוגיות מאושרת, אימון לרווקים ולחתונה

בכל מקום בו מבערים את הרע, הקב"ה מתגלה. כל ביעור רע, גם כשהוא בתוכנו וגם אם הוא קטן, מקרב את הגאולה.


הגאולה השלימה תתרחש כאשר יחוד ה' יתגלה בעולם, "וְהָיָה ה' לְמֶלֶךְ עַל כָּל הָאָרֶץ בַּיּוֹם הַהוּא יִהְיֶה ה' אֶחָד וּשְׁמוֹ אֶחָד".

ובהיות ה' יתברך תכלית הטוב, ממילא כל עוד יש מקום ואפילו הקטן ביותר שיש בו רע, במקום זה יחודו של ה' אינו מתגלה, וממלא הגאולה מתעכבת. כי רק על ידי ביטול מוחלט של הרע, יתגלה יחודו יתברך בשלמות.

המלחמה באוייבי ישראל הנה חלק מתהליך הגאולה, באשר היא באה לבער את הרע מהעולם.

ברם, ישנה תחושה שרק אם אני חלק מהמערך הלוחם, אני שותף למהלך הגדול של גילוי יחוד ה' בביטול הרע, ולכן הרבה מתעוררים ורוצים להיות חלק ממערך זה, אחרת הם אינם מרגישים סיפוק אמיתי במה שהם עושים אם הם לא נמצאים בחזית הלחימה.

אך צריך לזכור, שיש הרבה רע בעולם, והוא לא נמצא רק בעזה, בלבנון או רק במקומות בהם נמצאים אוייבי ישראל. הרע נמצא כמעט בכל מקום, כולל בתוכנו…

אם אנחנו רוצים ליטול חלק חשוב בתהליך הגאולה, עלינו להתחיל לבער את החלק הרע שנמצא בנו, בין אם זה בתחום האדם לקונו, לחברו או בינו לבין עצמו.

אדרבה, ביעור הרוע באמצעות המלחמה הוא נקודתי ולרוב גם זמני, לעומת ביעור התכונות, המידות וההתנהגות הרעה שהיא יומיומית וקשה לא פחות.

כל אחד מאיתנו, בין אם הוא לוחם, תומך לחימה, או ממשיך בשגרת חייו יכול לתרום למאמץ הלאומי של הוספת הטוב וביעור הרע מהעולם, ולקדם ולו בצעד קטן את גילוי יחוד ה' בעולם ואת תהליך הגאולה.

ניתן להתחיל בעצמי, בתיקון המידות שלי, לעבוד על הכעס, העין הצרה, הקנאה (שהיא חלק מסימני הגאולה עליה מנבא הנביא ישעיה "וְסָרָה קִנְאַת אֶפְרַיִם וְצֹרְרֵי יְהוּדָה יִכָּרֵתוּ אֶפְרַיִם לֹא יְקַנֵּא אֶת יְהוּדָה וִיהוּדָה לֹא יָצֹר אֶת אֶפְרָיִם") ועוד…

לאחר מכן, באפשרותי לשפר את מערכת היחסים עם סביבתי: אשתי, ילדי, שכני ולהוסיף אור וטוב במעגלי חיי השונים.

להתחזק בעבודת ה' ולהתבונן כיצד עלי לסור מרע ולעשות טוב.

המלאכה רבה, ועל כל אחד מאיתנו לקחת חלק בה, לא רק בשדה הקרב מול האוייבים שבחוץ, אלא ובפרט מול האוייב הפנימי שלנו.

כל צעד וצעד במיגור הרע באשר הוא, יפנה את מקומו להופעת הטוב, ויגלה יותר ויותר את יחוד ה' בעולם, ויקרב אותנו אל הגאולה השלימה ולעולם שכולו טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *